Lazer Kesim Çizimlerini İndirebileceğiniz 5 Site

Hazır lazer kesim çizimlerini bulabileceğiniz, çok farklı dosya uzantılarında binlerce şablonların olduğunu biliyor muydunuz? Bu şablonlar; DXF, DWG, AI, CDR veya BMP gibi dosya uzantılarından herhangi biri olabilir. Kısa bir araştırmayla bu şablonlara hemen ulaşabilirsiniz ancak pek çoğunun ücretli olduğunu farkedeceksiniz. Sizlere tamamen ücretsiz olarak lazer kesim çizimi indirebileceğiniz web sitelerini sunalım.

Library Laser

Bu sitede lazer kesim için 1.000 den fazla ücretli-ücretsiz dosya sunuluyor. İndirdiğiniz çizim şablonlarını, Routerlar ve cnc lazer tezgahlarınızda doğrudan kullanabilirsiniz.

Thingiverse

Thingiverse, genellikle 3B yazdırılabilir model deposu olarak tanınıyor. Ancak “lazer kesim” için de arama yaparsanız, çok ilginç lazer kesici tasarımları da bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanılabilen 5.000’den fazla dosya var ve dekoratiften işlevsel öğelere kadar her türlü şeyi bulabilirsiniz. Bu arada bazı tasarımlar harika çalışırken, hiç çalışmayanlar da olduğunu söyleyelim.

Ponoko

Muhtemelen bu siteye girdiğinizde lazer çizimlerin ücretli olduğunu düşünerek çıkacaksınız. Ancak yapmanız gereken tek şey arama alanında ücretsizleri filtrelemek olacak. Ücretsiz seçeneklerinde çok fazla olduğunu hemen farkedeceksiniz.

Instructables

Bu eşsiz kütüphaneyi diğerlerinden ayıran şey aslında kullanıcıların dataları olması. Yani kullanıcılar denedikleri veya tasarladıkları çizimleri bu platform vasıtasıyla paylaşıyorlar. Çok fazla ücretsiz içim içerisinden dilediğinizi indirerek lazerlerinizde kesim yapabilirsiniz.

Scan2cad

Çok popüler olan bu site sadece DXF/DWG formatında çizimler bulmanızı sağlamaz. Aynı zamanda çizim programları ve teknoloji hakkında da çok güzel içerikler yer alır.

Lazer Kesim Çizimi için CAD

Bütün lazer kesim çizimleriniz için Autocad benzeri bir CAD yazılımı ister misiniz? 45 derece olarak sunduğumuz CADian  yazılımını inceleyebilirsiniz. CADian arayüz ve kullanım araçları yönünden alışkın olduğunuz bütün özellikleri sunuyor. Üstelik en uygun fiyat ve kalıcı lisans seçeneğiyle sahip olmanız mümkün.

CADian’ı 30 gün bütün özellikleriyle denemek ister misiniz? Hemen buraya tıklayarak kısaca formu doldurmanız yeterli. İndirme linkleri otomatik olarak e-posta adresinize yönlendirilecektir. Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir